Studentski krediti i stipendije Ministarstva preko banke Poštanska štedionica

Poštovane koleginice i kolege,

Banka partner Ministarstvu prosvete biće Banka Poštanska štedionica i time će kredit i stipendije biti uplaćene preko iste.
S obzirom na predstojeći proces prenosa između banaka, Ministarstvo je odlučilo da svim korisnicima kredita odloži uplatu za tri meseca. U periodu od 15. oktobra 2023 do 15. januara 2024. korisnicima neće biti obračunavana ni redovna, ni zatezna kamata na dospele obaveze za period mirovanja otplate.
Svi oni koji su u periodu otplate studentskih kredita će od Banke Poštanska štedionica dobiti na kućnu adresu instrukcije o novom broju računa, koji će biti dostupan od 15. januara 2024. godine.
Korisnici kredita mogu svoje obaveze nespetano izvršiti preko postojećeg računa Unicredit banke zaključno sa 13. oktobrom 2023. godine, kada će biti ugašen.