Konkursi za studentske stipendije Ministarstva prosvete i Fonda za mlade talente – obaveštenje

Poštovane koleginice i kolege,

Ovom prilikom prosleđujem vam obaveštenje Ministarstva prosvete i Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija o studentskim stipendijama, koje smatram da je neophodno podeliti sa studentima.

Kkonkurs za studentske stipendije koje Ministarstvo prosvete dodeljuje je trenutno otvoren i studenti imaju pravo da konkurišu do 31. oktobra. Fond za mlade talente, koji se nalazi u okviru Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, raspisuje konkurs za najbolje studente, odnosno stipendiju Dositeja, ove godine 1. novembra. Prijave će trajati do 15. decembra.

U obaveštenju je naznačeno da studenti imaju pravo da se prijave na više konkursa, ali da, u skladu sa zakonom, mogu da primaju samo jednu stipendiju koja se finansira iz budžeta Republike Srbije. Studenti su u obavezi da se nakon objavljenih rezultata odluče koju će stipendiju primati i da o tome obaveste instituciju od čije stipendije odustaju.

Celo obaveštenje možete pronaći na sledećem linku: