Program "Kadar da budem kadar"

Drage koleginice i kolege,

Obaveštavamo vas da Centar za razvoj karijere i savetovanje studenata Univerziteta u Beogradu organizuje za studente završnih godina i diplomce Univerziteta u Beogradu program "Kadar da budem kadar".

Program "Kadar da budem kadar" predstavlja seriju treninga koje vode stručnjaci iz oblasti ljudskih resursa, a s ciljem unapređenja veština mladih diplomaca i studenata koji žele da poboljšaju svoje šanse na tržištu rada.

Petnaesti  ciklus treninga je planiran za period od 13.5. do 17.5.2019. godine i biće posvećen sledećim temama: Biram da komuniciram, Timski rad i generisanje ideja, Proaktivnost – put ka promenama, Prezentacione veštine.

Rok za prijavu je četvrtak, 9. maj 2019. godine u podne.

Više o konkursu i programu u prilogu vesti.

FileDescriptionFile size
Download this file (KDBK najava - Petnaesti ciklus programa KADAR DA BUDEM KADAR.doc)KDBK najava - Petnaesti ciklus programa KADAR DA BUDEM KADAR.doc 29 Kb
Download this file (kdbk plakat 19.pdf)kdbk plakat 19.pdf 1671 Kb

KONKURS ZA STIPENDIJE VLADE JAPANA - MEXT 2020

Ambasada Japana obaveštava sve zainteresovane kandidate u Republici Srbiji i u Crnoj Gori da od ponedeljka, 22. aprila 2019. godine počinje konkurs za MEXT (Ministarstvo obrazovanja, sporta, nauke i tehnologije Vlade Japana) stipendije za 2020. godinu za studente iz Republike Srbije i studente iz Crne Gore.

POSTOJE DVE KATEGORIJE STIPENDIJA:

- STIPENDIJE ZA OSNOVNE STUDIJE U JAPANU Detaljne informacije o stipendijama i formulare možete preuzeti na sledećem linku.

- STIPENDIJE ZA STUDENTE ISTRAŽIVAČE/POSTDIPLOMCE Detaljne informacije o stipendijama i formulare možete preuzeti na sledećem linku.

KONKURS JE OTVOREN DO PETKA, 24. MAJA 2019. GODINE

Download this file (Press MEXT 2020.doc)Press MEXT 2020.doc 63 Kb

Актуелни ORCA конкурси за студенте

Драге колегинице и колеге,

желимо овом приликом да вас обавестимо да је ORCA расписала два конкурса за студенте основних и постдипломских студија и то:

1. Конкурс за бесплатан смештај у ORCA Студентском дому за добробит животиња и заштиту природе „Љубинка Вивчар“. Рок за подношење пријава је 29. април 2019. године
  2. Конкурс за шестомесечну обуку и израду стручно-истраживачког рада из области добробити животиња, односно заштите природе која се реализује у оквируORCA Академије. Рок за подношење пријаве је 15. мај 2019. године

Текстове конкурса можете наћи у прилогу.

FileDescriptionFile size
Download this file (01. Konkurs Studentski dom_ORCA.pdf)01. Konkurs Studentski dom_ORCA.pdf 181 Kb
Download this file (02. Konkurs_Trening program_ORCA akademija_cir.pdf)02. Konkurs_Trening program_ORCA akademija_cir.pdf 664 Kb

Pedologija - kolokvijum

Poštovane kolege,

Prvi nastavni kolokvijum iz kursa Pedologija, pomeren je dve nedelje kasnije - 9. 5. 2019. u 14h Velika sala IZOO.

Dan DNK 2019

U četvrtak, 25. aprila 2019. godine navršava se 66 godina od kako je u časopisu "Nature" objavljen rad o sekundarnoj strukturi DNK. Povodom ovogodišnjeg Dana DNK IMGGI i Srpsko društvo za molekularnu biologiju organizuju program predavanja u Biblioteci grada Beograda sa početkom u 18h. Ulaz je slobodan.

Osnovi hemoekologije paukova prezentacija

Materijal sa predavanja

FileDescriptionFile size
Download this file (Hemoekologija paukova i nekih arahnida 2019.pdf)Hemoekologija paukova i nekih arahnida 2019.pdf 1921 Kb