Istorija bioloških nauka pomeranje termina predavanja

Predavanje kod prof. Biljane Stojković koje treba da se održi u sredu 3. maja se pomera za petak 5. maj u 12 časova u Veliku salu IZZO.

Поводом прославе дана ДНК

Поштоване колегинцие и колеге,

Професорка Душанка Савић Павићевић проследила је позив међународних научних часописа/издавачких кућа ка отвореним часописима поводом обележавања манифестације Дан ДНК. У наставку је оригинални текст са линковима ка часописима и квизу:

April 25th marks DNA Day, commemorating the completion of the Human Genome Project in April 2003 and the discovery of DNA's double helix in 1953.

To celebrate this day we are proud to share a sample of leading articles from across the Springer Nature portfolio, which advance key scientific developments in Genetics. This includes articles published by Nature ResearchSpringer and BioMed Central. You can also test your knowledge with this DNA Day quiz!

Hidroekologija - predavanje 27.04.

Predavanje 27. aprila počinje odmah posle testa, u 14h.

Kонкурс за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената Универзитета у Београду - рок 15. мај

Драге колегинице и колеге,

Подсећамо вас да је Универзитет у Београду објавио конкурс за најбољи научно-истраживачки и стручни рад студената за 2016. годину. Награђени радови се штампају у посебном зборнику, чији је уредник проректор за науку и објављују се на интернет страници Универзитета.

Рок за пријављивање радова на конкурс је 15. мај 2017. године.

Радови се достављају у штампаној и електронској форми - непотписани, са шифром и кратком стручном оценом факултета oдговорној особи на факултету - проф. др Јелени Лозо (адреса електронске поште: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.).

За више информација: https://goo.gl/DAhgCB

Желимо вам пуно среће!

ЦНИРС БФ

Predstavljanje međunarodnog festivala dokumentarnog filma BELDOCS

Poštovani studenti,

U utorak 25. aprila od 11 do 13 časova i sredu 26. aprila od 12 do 14 časova na Institutu za zoologiju Biološkog fakulteta promotivni tim međunarodnog festivala dokumentarnog filma BELDOCS predstaviće i podeliti ovogodišnji program filmova i ponuditi studentske akreditacije. Jubilarno 10. izdanje festivala, koje će biti održano od 8. do 15. maja 2017. godine, obeležiće brojni noviteti i vrhunska filmska ostvarenja savremene dokumentaristike.

BELDOCS je za sve studente obezbedio mogućnost studentskog akreditovanja, tako da za 500 dinara mogu pogledati celokupan program od preko 80 filmova. Akreditacije ćete moći da kupite od naših promotera ili svakog radnog dana od 10-14 časova, u prostorijama BELDOCS-a na adresi Nušićeva 6/4. sprat.

Shodno interesovanju i oblastima koje proučava Biološki fakultet istakli bismo jedan film – Baobab: Izmedju zemlje i mora (Baobabs: Between Land and Sea) za koji verujemo da ćete se zainteresovati.

Projekcije:

Muzej jugoslovenske kinoteke / 14.05.2017. u 20:00

Link na kome mozete pogledati trejler: http://beldocs.rs/filmovi/baobab-izmedu-zemlje-i-mora/

Više informacija o festivalu moete naći na sajtu www.beldocs.rs .

Upitnik za potrebe međunarodnog projekta EUROSTUDENT

Drage koleginice i kolege,

Pozivamo Vas da popunite upitnik za potrebe međunarodnog projekta EUROSTUDENT. U okviru ovog upitnika biće Vam postavljena pitanja u vezi životnog standarda, mobilnosti, perspektive u pogledu zapošljivosti, kao i zadovoljstva studijama. Onlajn verziji upitnika možete pristupiti klikom na link .

Projekat EUROSTUDENT i podaci koji će biti prikupljeni u okviru njega od značaja su jer omogućavaju poređenje studiranja i života studenata u Srbiji sa stanjem u drugim evropskim zemljama. Pored toga, bićemo u prilici da identifikujemo pozitivne i negativne strane studiranja u Srbiji, i na taj način, u skladu sa rezultatima, predložimo neka rešenja ili korake za buduće poboljšanje studentskog statusa.

Za popunjavanje upitnika biće Vam potrebno oko 20 minuta. Molimo Vas da pitanja pažljivo pročitate i odgovorite u skladu sa uputstvom. Odgovori su u potpunosti anonimni – ne postoji mogućnost da znamo ko je popunio anketu, niti da povežemo Vaše odgovore sa Vama. Prikupljeni podaci biće upotrebljeni isključivo u svrhu istraživanja.

Za sva dodatna pitanja i komentare, možete nam se obratiti putem mejla, na adresu

Srdačan pozdrav,

Predsednik Konferencije univerziteta Srbije (KONUS)

akademik Vladimir Bumbaširević

Ekologija životinja - aprilski rok 2017

Rezultati pismenog ispita. Usmeni je 25.04.2017. u 11h.

Attachments:
FileDescriptionFile size