“WiBioSE Conference” - Zimska evropska konferencija studenata biologije

WiBioSE Conference је студентска конференција у области биолошких наука која је одржана од 2. до 8. фебруара 2014. године у Аранђеловцу и Београду. Партнери ССБиФ на овом пројекту су Биолошки факултет УБ, Општина Аранђеловац и Друштво медицинских миколога Србије. Такође, Хемофарм фондација, Biomedica, Електродистрибуција Аранђеловац и Електродистрибуција Топола су подржали реализацију пројекта. Ова конференција дели идеју европског симпозијума студената биологије (Symposium of Biology Students in Europe – SymBioSE - www.symbiose.eu.org ) и подржана је од стране званичника SymBioSE Conference. Теме свих области биолошких наука су биле заступљене на WiBioSE Conference (зоологија, ботаника, екологија, молекуларна биологија, биохемија, биофизика, биомедицина и др). Конференција је окупила 40 изванредних студената из Европе, који се баве научно-истраживачким радом (са сва три нивоа студија).Богат стручни програм чинила су предавања водећих стручњака из Србије и самиx учесника, као и секције постер презентација. Екскурзије и друштвени догађаји, у циљу даљег бољег упознавања и ширења културолошких видика учесника, биле су саставни део конференције. Што се тиче селекционих критеријума оформљена је посебна комисија, која укључује стручњаке из области биолошких наука. Пријављени кандидати бирани су на основу предложених радова и мотивације. Подједнако су били заступљени радови из свих области биолошких наука.

Ова манифестација ће за циљ је имала повезивање младих научника на личном и професионалном плану кроз размену досадашњих резултата и искустава. Учешћем на конферецији млади научници имали су прилику да усаврше вештине презентовања научних резултата. Употребом стандардизованих темплата за писање саопштења учесници суутврдили правила писања саопштења која се користе и на професионалним конференцијама. Публикација (Зборник) је трајно наслеђе са ове конференције. Објављен је Зборник научних радова презентованих на конференцији који је каталогизован у публикацији Народне библиотеке Републике Србије, ISBN 978-86-917469-0-2. Одржавање ове конференције ће допринело је промоцији како науке, тако и образовања у Србији. Конференција је обележила и јубилеј поводом 160 година постојања Биолошког факултета Универзитета у Београду и тиме допринела промоцији Факултета. Скуп има званичну интернет презентацију на академској мрежи Универзитета у Београду http://wibiose.bio.bg.ac.rs/ . На следећем линк-у можете погледати Press clipping WiBioSE konferencije.